• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905378340951
"EN İYİ FİYAT GARANTİSİ"                                 0537 834 09 51                  "GÜNCEL HURDA FİYATLARI İÇİN ARAYINIZ"

Anasayfa

 

Fazla kullanılan veya tüketilen ve artık kullanışlı olmayan metal ürünlere Hurda metal denir. Bu hurda metaller atılır veya geri dönüştürülür ve yeni bir ürün yapmak için geri dönüştürülür. Kalitede herhangi bir kayıp olmaksızın metal ürünler defalarca geri dönüştürülmekte ve birçok amaç için kullanılmaktadır. Hurda metaller, çöpe atılmaması gereken değerli kaynaklardır. Birçok şirket, hurda metali evinizden ve iş yerinizden alabilir ve bu metalleri yeni ürünler yapmak için geri dönüştürürler.

Hurda metal toplama ve geri dönüşümünün önemi:
Çevre doğal kaynakları korumak için geri dönüşüm çok önemlidir. Yeni metal ihtiyacı olan madenciliği azaltmaya yardımcı olur. Çevre, aşırı madencilikten zarar görüyor ve daha fazla enerji ve para gerektiriyor. Metal üretmenin etkili yolu, yeni metal madenciliğine kıyasla uygun maliyetli ve daha az enerji gerektiren hurda metallerin geri dönüştürülmesidir.

Hurda metali geri dönüştürmenin faydaları:

Hurda metal tekrar tekrar kullanılabilir ve dağıtılabilir ve hem çevre hem de ekonomi için sonsuz faydalara sahiptir. Birçok şirket , ev ve sanayi siteleri için hurda metal toplama hizmetleri sağlar ve ev eşyaları, endüstriyel kullanım ve daha fazlası için geri dönüştürülür. İşte hurda metal geri dönüşümünün faydalarından bazıları.

Doğal kaynakları korumak:

Hurda metal geri dönüşüm süreci tercih edilerek değerli doğal kaynaklar korunur. Hurda metal geri dönüşümü, geri dönüştürülemeyen öğeler gibi gerçek atıklar için çöp sahalarında daha fazla alan sunmaya da yardımcı olur. Düzenli depolama sahalarında yer açarak çevredeki kirliliğin azaltılmasına yardımcı olur. Hurda metalin geri dönüşümü, yeni metaller için madencilik ihtiyacını azaltmaya ve çevrenin korunmasına yardımcı olur. Yeni metaller için madencilik, hurda metallerin geri dönüşümünden daha fazla para, enerji ve zaman gerektirir. Atık ve enerjiyi azaltmanın en iyi yolu geri dönüşümdür.

Para kazan:

Hurda metal geri dönüşüm şirketleri hurda metal için nakit para teklif ediyor. Bu şirketler hurda metal toplama hizmetleri sağlamakta ve ayrıca hurda metaller için para teklif etmektedir. Nakit miktarı, farklı metal türleri farklı değerlere ve piyasa değerine göre değişir. Hurda metalleri değerlendirerek bir tahmin alabilirsiniz. Bununla birlikte, demir dışı metallerin değeri tipik olarak demirli metallerden daha değerlidir.

Bunlar hurda metallerin geri dönüştürülmesinin faydalarından bazılarıdır.

Hurda Metalin Sınıflandırılması:

Hurda metaller, her metalin bu sınıflandırmalardan herhangi birinin altına girdiği demir içeren ve içermeyen metaller olarak sınıflandırılır.

Demirli metaller:

Demir ve bileşenlerine ve manyetik malzemelere sahip metallere demirli metaller denir. Demir içeren metal türleri,

Dökme demir
Dövme demir
Alaşımlı çelik
Karbon çelik
Paslanmaz çelik

Demir olmayan metaller:

Demir içermeyen metaller daha yumuşaktır ve demir içermez. Korozyona dirençlidir ve manyetik değildir. Demir içermeyen metal türleri şunlardır:

Bakır
Alüminyum
Pirinç
Magnezyum
Çinko
Teneke
Platin
Altın
Gümüş
Bu metallerin çoğu geri dönüştürülür. Metalin türü ne olursa olsun, geri dönüşüm şirketi hurda metali geri dönüşüm için sunacaktır.